Astell&Kern ready to Roon

Astell&Kern ready to Roon

Firma Astell&Kern będąca liderem na rynku odtwarzaczy przenośnych wprowadziła obsługę platformy Roon w swoich dwóch flagowych odtwarzaczach: SP1000 oraz SP2000.

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.31 (dla SP1000) oraz 1.57 (dla SP2000) odbyła się 16-go marca automatycznie przez sieć i wprowadziła funkcjonalność Roon Ready. Oznacza to, że odtwarzacze te mogą łączyć się z Roonem bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

 

Dzięki temu do SP1000 i SP2000 możemy dostarczyć sygnał audio w trybie „bit-perfect” przez sieć i użyć ich, jako głównego źródła dźwięku na przykład w stacjonarnym systemie audio. Jednocześnie mogą one być również odtwarzaczami dla dowolnych zasobów sieciowych, którymi dysponujemy. Oznacza to spójne i zintegrowane środowisko sprzętu stacjonarnego z przenośnym oraz całkowity dostęp do sieciowego contentu.

 

Warto zaznaczyć, iż takie zastosowanie ma ogromny sens, ponieważ oba odtwarzacze posiadają znakomite przetworniki cyfrowo-analogowe (AKM AK4497EQ w SP1000 oraz AKM AK4499EQ w SP2000) wraz ze starannie zaprojektowaną i doskonale brzmiącą sekcją audio. A to z kolei sprawia, że mogą one śmiało konkurować pod względem jakości dźwięku z wieloma urządzeniami stacjonarnymi najwyższej klasy.

 

Platforma Roon to na chwilę obecną wiodące rozwiązanie w zakresie streamingu audio, zoptymalizowane pod kątem brzmienia, oferujące najlepszy komfort użytkowania, elastyczność i obsługę funkcjonalności „multi-room”. Wsparcie dla platformy Roon to istotny krok do przodu i ukłon w stronę użytkownika od producenta, który od zawsze wyznaczał nowe standardy w zakresie przenośnych odtwarzaczy audio najwyższej klasy.

 

Można zatem spodziewać się , że kolejne flagowce spod znaku AK będą również wspierać oprogramowanie Roon.

 

Dystrybutor: MIP

www.mip.bz

Strona produktowa

www.astellnkern.pl

Kontakt dla prasy

superata@superata.com

 

O Astell&Kern

Producentem Astell&Kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych.  Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012 reprezentując urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.

O dystrybutorze

Firma MIP działa od 2003 roku. Oferta firmy ukierunkowana jest głownie na sprzęt audio osobisty. W ofercie znajdziemy produkty, od konsumenckich poprzez profesjonalne a kończąc na produktach hi-end. Firma wybiera produkty z rozwagą przez co oferowane urządzenia cechuje zawsze wysoka jakość i wydajność. Wszystkie oferowane produkty posiadają gwarancje oraz odpowiednie certyfikaty. MIP jest dystrybutorem m.in. takich marek jak: Fostex, Astell&Kern, Matrix Audio, AudioEngine, MrSpeakers (DCA) , FiiO, Phiaton, Auralic, Shure , IEAST ,Ultrasone, SoundMagic, WooAudio, Alo Audio, Campfire Audio, ADl-Furutech, Kinera, SMSL, HEDD Audio, EarMen, Cowon, Divoom, Monoprice, Obravo, Takstar, Shure CE.

 

No Comments
Leave a Comment