Astell&Kern PATHFINDER

Hybrydowe monitory douszne

Campfire Audio i Astell&Kern zdobyły uznanie audiofilów na całym świecie dzięki doskonałej technologii wprowadzonej w AK Solaris X – pierwszym wspólnym modelu obu firm. To uznanym produkt, który odtwarza głęboką, bogatą sygnaturę brzmieniową Astell&Kern. Teraz Astell&Kern i Campfire Audio po raz kolejny łączą siły, aby zaprezentować PATHFINDER, nowy hybrydowy IEM, który oferuje niesamowitą technologię i dźwięk.

Najważniejsze cechy i innowacje słuchawek AK PATHFINDER:

  • Precyzyjnie frezowana aluminiowa obudowa
  • Niestandardowe, podwójnie zbalansowane przetworniki armaturowe
  • Technologia TAEC
  • Dwukomorowa technologia zbalansowanego przetwornika armaturowego
  • Podwójne przetworniki dynamiczne 10 mm
  • Berylowo – miedziane połączenia MMCX
  • Płaski przewód z posrebrzanej miedzi
  • Ręczne wykonanie w USA

Nowe oblicze hybrydowych monitorów dousznych

Astell&Kern i Campfire Audio przenoszą innowacje na nowy poziom, łącząc zaawansowane technologie i projekty, aby stworzyć produkt godny nazwy PATHFINDER.

Aby zrealizować to marzenie, wielokrotnie testowali szereg projektów, aby stworzyć strukturę inną niż istniejące IEM i dodali innowacyjny, zbalansowany przetwornik armaturowy z podwójną membraną, ostatecznie osiągając najlepszy dźwięk.

Teraz możesz cieszyć się wyjątkowym doznaniom odsłuchowym dzięki PATHFINDER, jeszcze bardziej zaawansowanym hybrydowym IEM.

Campfire Audio powstało z pasji skupienia się na wyrafinowanej reprodukcji dźwięku. Każdy model z naszej linii słuchawek jest projektowany i montowany ręcznie w naszej pracowni w Portland w stanie Oregon; nasze słuchawki nie mają sobie równych pod względem wydajności i wykończenia. Dzięki niewielkiemu zespołowi wysoko wykwalifikowanych i oddanych profesjonalistów, nieustannie eksperymentujemy z materiałami i technikami, aby za każdym razem stworzyć coś wyjątkowego i unikalnego, z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

Połączenie dla idealnej równowagi

Aby móc uzyskać szerszy zakres częstotliwości, realistyczną reprodukcję oraz idealnie zrównoważone brzmienie, potrzebowaliśmy całkowicie nowego projektu IEM.

Aby to osiągnąć, w PATHFINDER zastosowaliśmy nowy przetwornik Dual-Diaphragm Balanced Armature (BA) firmy Knowles dla kluczowej części tonów średnich, dwa przetworniki BA dla wysokich częstotliwości, a także dwa dynamiczne przetworniki z hybrydowymi membranami, które tworzą bas i zakres średni.

Radial Venting Acoustic Chamber, nowo opracowana technologia przez Campfire Audio, jest zastosowana do dwóch niestandardowych 10mm dynamicznych przetworników. Drukowana w 3D konstrukcja komory w naturalny sposób wyraża intensywny dźwięk o niskiej częstotliwości wytwarzany przez dwa dynamiczne przetworniki, zachowując jednocześnie unikalne brzmienie przetwornika BA.

Precyzyjnie frezowana aluminiowa obudowa

Precyzyjnie frezowane aluminiowe obudowy zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium. Są anodowane na czarny jak smoła kolor „Night Sky”.

Części ze stali nierdzewnej i aluminiowe obudowy zastosowane w korpusie zwiększają trwałość produktu i tłumią niepotrzebne wibracje, zapewniając minimalny poziom szumów. Zapewniają też bezpieczne dopasowanie, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się komfortowym środowiskiem dźwiękowym.

Nowy poziom wydajności: niestandardowe, podwójnie zbalansowane przetworniki armaturowe + technologia TAEC

Nowo dostosowane przetworniki Dual Balanced Armature zapewniają wyraźniejszą i bardziej precyzyjną ekspresję dzięki autorskiej technologii campfire Audio TAEC (Tuned Acoustic Expansion Chamber), która wyraża wysokie częstotliwości bez wywoływania zmęczenia lub sybilantów dzięki tej specjalnie zaprojektowanej technologii audio.

Pierwsza na świecie całkowicie nowa, dwukomorowa technologia zbalansowanego przetwornika armaturowego

Aby stworzyć wyższą jakość dźwięku i doskonalsze wrażenia odsłuchowe, potrzebowaliśmy nowej technologii, której nie posiadały poprzednie produkty.

Nowy zbalansowany przetwornik armaturowy Knowles „Dual-Diaphragm”, zastosowany po raz pierwszy w PATHFINDER, to innowacyjny przetwornik, w którym pojedyncza cewka obsługuje dwie oddzielne membrany. To jak silnik dwucylindrowy – zapewnia większą moc i płynniejszą pracę w porównaniu z silnikiem z pojedynczym, większym tłokiem.

W porównaniu do tradycyjnego przetwornika BA z pojedynczą, większą membraną, całkowicie nowa konstrukcja zawiera dwie komory, z których każda zawiera własną membranę i pręt napędowy, uruchamiany przez pojedynczą cewkę, co zapewnia wyższą, silniejszą moc wyjściową dla tego rozmiaru niż jakikolwiek inny BA. Doskonale nadaje się do wyrażania cieplejszej i bardziej naturalnej średnicy.

Całkowicie nowe, podwójne przetworniki dynamiczne 10 mm

Podwójne niestandardowe przetworniki dynamiczne z hybrydowymi membranami PU + LCP zapewniają czysty i zrównoważony niski i średni zakres z szybką reakcją.

Berylowo – miedziane połączenia MMCX

Niestandardowe złącza MMCX z miedzi berylowej są bardziej odporne na zużycie niż zwykłe złącza mosiężne, zapewniając solidny mechanizm współpracujący; ten, który jest zwykle wykonany z miękkiego mosiądzu.

Wybór twardszego materiału wydłuża żywotność samego komponentu, jak i słuchawki.

Płaski kabel z posrebrzanej miedzi

PATHFINDER jest dostarczany z trzema posrebrzanymi kablami miedzianymi, które pozwalają słuchawkom osiągnąć pełny potencjał swojej wydajności. To nowo opracowany płaski kabel typu Litz z miedzi OFC z emaliowanym przewodem z posrebrzanego przewodnika miedzianego, który zapewnia czystsze, rozszerzone brzmienia, przy minimalnym poziomie zniekształceń.

Płaska budowa kabla zapobiega jego plątaniu się, można go zwinąć w celu łatwego przechowywania, nie jest podatny na odkształcanie.

Jest formowany w celu zwiększenia trwałości i zakończony metalową obudową konektora.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

• Model: PATHFINDER
• Typ przetwornika:
– [High] Custom Dual Balanced Armature Drivers + TAEC
– [Mid] Całkowicie nowa technologia „Dual Chamber” Balanced Armature Driver firmy Knowles
– [Mid-Low to Sub-Bass] Całkowicie nowe, podwójne niestandardowe dynamiczne przetworniki 10 mm w połączeniu z technologią Radial Venting
• Kabel:
– Kabel miedziany posrebrzany 2,5 mm
– Kabel miedziany posrebrzany 3,5 mm
– Kabel miedziany posrebrzany 4,4 mm
• Materiał / design:
– Aluminiowa obudowa
– Ręcznie polerowany gwintowany wylot akustyczny ze stali nierdzewnej
– Wkładka i części ze stali nierdzewnej
• Pasmo przenoszenia: 5Hz-20kHz
• SPL: 94dB przy 1kH 13,49mVrms
• Impedancja: 6.2ohm @ 1kHz
• Całkowite zniekształcenia harmoniczne: poniżej 1%

Zawartość zestawu

PATHFINDER Słuchawki L/P x 1
• Posrebrzany kabel miedziany 2,5 mm x 1
• Posrebrzany kabel miedziany 3,5 mm x 1
• Posrebrzany kabel miedziany 4,4 mm x 1
• 5 par końcówek dousznych Final Audio E-Type (XS/S/M/L/XL)
• 3 pary końcówek dousznych Campfire Audio Marshmallow (S/M/L)
• 3 pary silikonowych końcówek dousznych (S/M/L)
• Narzędzie do czyszczenia słuchawek x 1
• Skórzany futerał x 1
• Pokrowiec ochronny na słuchawki x 1
• Etui do przechowywania kabli i końcówek dousznych x 1

Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć