Astell&Kern KANN MAX

Najnowszy odtwarzacz audio od A&K z serii KANN o jeszcze większej mocy i mniejszych wymiarach.

Zaprojektowany z myślą o potężnej perfekcji.

Seria KANN to linia przenośnych odtwarzaczy uwielbianych przez audiofilów na całym świecie za ich wydajność skoncentrowaną na wysokiej mocy i czystym dźwięku. KANN MAX, czwarty produkt z serii KANN, opiera się na zaletach serii KANN, dodatkowo oferując wyższą wydajność i większą wygodę użytkowania. Zapewnia 4 poziomy wzmocnienia i wyjście do 15 Vrms, dzięki czemu szeroka gama słuchawek może być napędzana w optymalnym stanie.

Integrując sprawdzoną konstrukcję serii KANN z lżejszym i mniejszym odtwarzaczem, osiągnęliśmy zarówno ultra wysoką moc wyjściową, jak i niski poziom szumu. KANN MAX zawiera przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9038Q2M Quad-DAC wraz z unikalną technologią audio Astell&Kern, aby zapewnić najlepszą wydajność, jaką można poczuć z przenośnego DAP-a.

Najważniejsze cechy i innowacje odtwarzacza KANN MAX:

  • • 4-stopniowy poziom wzmocnienia z maksymalną mocą wyjściową 15 Vrms
  • • Perfekcyjna konstrukcja obwodu z ultra wysoką mocą wyjściową i niskim poziomem szumów w jeszcze mniejszym odtwarzaczu
  • • Wyposażony w ESS ES9038Q2M Quad-DAC, który odtwarza czysty, wyjątkowej jakości dźwięk
  • • TERATON ALPHA – uosobienie technologii audio Astell&Kern
  • • 32-bit/768 kHz, obsługa natywnego DSD512
  • • Obsługa Bluetooth 5.0 i 24-bitowego kodeka (Qualcomm® aptX™ HD, LDAC)
  • • ReplayGain, który automatycznie dostosowuje głośność, aby była spójna we wszystkich utworach

Ultrawysoka moc wyjściowa w mniejszym urządzeniu

KANN MAX przenosi tożsamość serii na wyższy poziom, zapewniając doskonałe wrażenia z wysoką mocą i czystym dźwiękiem.

Odtwarzacz oferuje 4 stopnie wzmocnienia i bardzo wysoką moc wyjściową do 15 Vrms, co wcześniej było możliwe tylko w przypadku stacjonarnego wzmacniacza słuchawkowego.

KANN MAX potrafi doskonale wysterować nawet najbardziej wyrafinowane słuchawki o wysokiej impedancji.

KANN MAX oferuje mniejsze wymiary i wagę niż odtwarzacz KANN APLHA, który szczycił się najlepszą przenośnością w dotychczasowej serii KANN.

Mimo mniejszych rozmiarów, wszystkie komponenty związane z zasilaniem zostały przeanalizowane, a obwód zasilania został kilkakrotnie przeprojektowany, aby osiągnąć 13 godzin ciągłego odtwarzania.

Idealny projekt obwodu, który zapewnia zarówno bardzo wysoką moc wyjściową, jak i niski poziom szumów

Wraz ze wzrostem mocy wyjściowej rośnie również poziom szumów.

KANN MAX jest wyposażony w ultrawysoką moc wyjściową, jednocześnie nie dopuszczając żadnych szumów, co dobitnie oddaje filozofię Astell&Kern polegającą na dostarczaniu oryginalnego dźwięku, który brzmi tak, jak powinien, bez kompromisów jakościowych. Wspólnie stworzyliśmy idealny projekt obwodu, aby osiągnąć ten cel.

KANN MAX stosuje analogowy regulator głośności, aby zapewnić bogaty zakres dynamiki bez strat. Dzięki oddzielnej konfiguracji układu zasilania dla każdego bloku audio podzielonego na: przetwornik cyfrowo-analogowy, głośność i wzmacniacz, KANN MAX posiada możliwość stabilnego dostarczania mocy wymaganej dla każdego układu audio. Dzięki tej konstrukcji, szumy zakłócające zasilacza DC-DC (zjawisko drgania występujące podczas zasilania) zostają wyeliminowane. Szum, który można usłyszeć wzmocniony, podobnie jak w przypadku wzmacniaczy operacyjnych, jest również zminimalizowany.

Ultrawysoka moc wyjściowa i niski poziom szumów w KANN MAX osiągnięto dzięki różnym projektom obwodów, w tym stworzeniu specjalnej płytki drukowanej. Pomimo takich samych rozmiarów PCB, co w przypadku KANN ALPHA, dzieląc ją na 12 warstw, uzyskuje się mniejszy fizyczny rozmiar KANN MAX.

Quad-DAC, który odtwarza czysty, fantastyczny dźwięk

KANN MAX to pierwszy odtwarzacz z serii KANN wyposażony w cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9038Q2M zapewniające wysoką wydajność wyjściową.

Dzięki zastosowaniu poczwórnego DAC, każdy z nich może być w pełni przydzielony do jednego kanału, dzięki czemu można w pełni wyrazić głębię i realizm źródła dźwięku.

W połączeniu z technologią obwodów wzmacniacza Astell&Kern, która w naturalny i subtelny sposób podnosi mocne strony przetwornika cyfrowo-analogowego, oraz jego doskonałą zdolnością dekodowania w celu zapewnienia oryginalnego dźwięku takiego, jaki powinien być słyszany, wyjściowy sygnał audio jest ostatecznie wyrażany jako oryginalny dźwięk bez zniekształceń.

Cztery przetworniki cyfrowo-analogowe zastosowane w KANN MAX, układ zasilania skonfigurowany dla każdego bloku audio oraz doskonała konstrukcja obwodu zapewniają ultrawysoką moc wyjściową i niski poziom szumów, zapewniając najlepszą wydajność i brzmienie, z których znana jest seria KANN.

Złota powłoka wyjściowa PVD

W celu zminimalizowania zakłóceń kontaktowych z gniazd wyjściowych, zamiast typowych pierścieni stosowanych w innych produktach, na złączu słuchawkowym zastosowano złotą powłokę PVD. Poprawia to zarówno wygląd, jak i funkcjonalność.

32-bit/768 kHz, obsługa natywnego DSD512

KANN MAX oferuje odtwarzanie bit-to-bit do 32-bitów/768 Hz, a odtwarzanie DSD jest natywne do 22,4 MHz, co zapewnia nieskompresowaną jakość dźwięku, pozostającą wierną pierwotnym zamierzeniom artysty, w wysokiej rozdzielczości i przy minimalnych zniekształceniach.

Autorska technologia audio Astell&Kern TERATON ALPHA

TERATON ALPHA to autorskie rozwiązanie audio od A&K, które zapewnia odtwarzanie dźwięku w sposób zbliżony do oryginalnego źródła studyjnego poprzez interfejs wyjściowy audio, dzięki efektywnemu usuwaniu szumów zasilania, wydajnemu zarządzaniu energią oraz wzmocnieniu przy minimalnych zniekształceniach.

TERATON ALPHA wykorzystuje opatentowane technologie Astell&Kern, które są wynikiem dziesiątek tysięcy godzin ciągłych badań i prac rozwojowych w celu uzyskania dźwięku bliskiego oryginalnemu brzmieniu zamierzonemu przez artystę i producenta.

Dowiedz się więcej.

Wyposażony w Bluetooth 5.0 i obsługę 24-bitowych bezprzewodowych kodeków aptX™-HD, LDAC

Bluetooth 5.0 charakteryzuje się szybszą transmisją danych i większym zasięgiem działania w porównaniu do Bluetooth 4.2, dzięki czemu zapewnia bardziej stabilne połączenie bezprzewodowe.

Obsługiwane są zarówno LDAC, jak i aptX™ HD, aby zapewnić audiofilom dźwięk najwyższej jakości, nawet podczas słuchania bezprzewodowego.

Bezprzewodowy dźwięk Hi-Fi przez BT Sink

Funkcja BT Sink łączy KANN MAX z urządzeniem zewnętrznym przez Bluetooth, na podobnej zasadzie jak połączenie smartfona z głośnikiem BT. Muzyka z urządzenia zewnętrznego, takiego jak smartfon, może być teraz odtwarzana w wysokiej jakości na KANN MAX za pomocą funkcji BT Sink.

ReplayGain automatycznie i równomiernie dostosowuje głośność odtwarzania

Zastosowana w KANN MAX technologia ReplayGain dostosowuje źródła dźwięku o różnej głośności do identycznego poziomu. Teraz możesz cieszyć się swoimi listami odtwarzania zawsze z taką samą głośnością.

* ReplayGain obsługuje źródła dźwięku do 24bit/192 kHz.

AK File Drop ułatwiający transfery bezprzewodowe

Nowa funkcja AK File Drop w KANN MAX sprawia, że przesyłanie plików jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Używając AK File Drop, możesz swobodnie przesyłać pliki bezprzewodowo za pośrednictwem komputera, smartfona lub programu FTP znajdującego się w tej samej sieci.

Zarządzanie plikami muzycznymi jest teraz możliwe dzięki bezprzewodowemu rozwiązaniu bezprzewodowemu.

Informacje w czasie rzeczywistym wyrażone światłem

KANN MAX posiada pokrętło głośności z podświetleniem LED, które wyświetla różne informacje o odtwarzaniu, w tym poziom głośności i częstotliwość próbkowania aktualnie odtwarzanego utworu.

* Podświetlenie LED może być włączane lub wyłączane zgodnie z ustawieniami użytkownika.

Koncepcja projektu

Kontynuując odważną koncepcję projektową serii KANN, ten odtwarzacz może pochwalić się bardziej opływowym profilem, podkreślonym przez sześciokątną górną linię, która zwęża się ostro od dołu do góry, oraz szczotkowaną powierzchnią z tyłu, która wyraża zarówno jego szybkość, jak i moc.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

Ogólne dane techniczne

Kolor korpusu: antracytowy
Materiał korpusu: aluminium
Wyświetlacz: ekran dotykowy 4,1 cala, 720 x 1280
Obsługiwane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF
Częstotliwość próbkowania:
• PCM: 8kHz ~ 768kHz (8/16/24/32 bity na próbkę)
• Natywny DSD: DSD64 (1-bitowy 2,8 MHz), Stereo / DSD128 (1-bitowy 5,6 MHz), Stereo / DSD256 (1-bitowy 11,2 MHz)
• DSD512 (1bit, 22,4 MHz) stereo
Poziom wyjściowy:
• [Niski] Niezbalansowane 2 Vrms / Zbalansowane 4 Vrms (warunek braku obciążenia),
• [Średni] Niezbalansowane 4 Vrms / Zbalansowane 8 Vrms (warunek braku obciążenia),
• [Wysoki] Niezbalansowane 6 Vrms / Zbalansowane 12 Vrms (warunek braku obciążenia),
• [Super] Niezbalansowane 8 Vrms / Zbalansowane 15 Vrms (warunek braku obciążenia)
Procesor: czterordzeniowy
DAC: ESS ES9038Q2M x4 (Quad-DAC)
Dekodowanie: obsługuje odtwarzanie bit-to-bit do 32-bitów/768 kHz
Wejście: wejście USB typu C (do ładowania i danych dla PC i MAC)
Wyjścia:
• Wyjście niezbalansowane (3,5 mm), wyjście optyczne (3,5 mm)
• Wyjście zbalansowane (2,5 mm, obsługiwane tylko 4-biegunowe | 4,4 m, obsługiwane tylko 5-biegunowe)
Wi-Fi: 802.11 b/g/n (2,4 GHz)
Bluetooth: V5.0 (A2DP, AVRCP, Qualcomm® aptX™ HD, LDAC)
Wymiary: 2,68 cala (68,3 mm) [szer] x 4,6 cala (117 mm) [wys] x 0,92 cala (23,6 mm) [D]
Waga: około 10.76 uncji (305g)
Udoskonalenia funkcji: Obsługa aktualizacji oprogramowania układowego (OTA)

Specyfikacje dźwięku*

Pasmo przenoszenia:
• ±0,023dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Niezbalansowane / ±0,026dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Zbalansowane
• ±0,035dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Niezbalansowane / ±0,072dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Zbalansowane
S/N:
• 114dB @ 1kHz, niezbalansowane
• 115dB @ 1kHz, zbalansowane
Przesłuch:
• -124dB @ 1kHz, niezbalansowane
• -135dB @ 1kHz, zbalansowane
THD+N:
• 0,0003% przy 1 kHz, niezbalansowane
• 0,0004% przy 1 kHz, zbalansowane
IMD SMPTE:
• 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) niezbalansowane
• 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) zbalansowane
Impedancja wyjściowa:
• Wyjście niezbalansowane 3,5 mm (1 ohm)
• Wyjście zbalansowane 2,5 mm (1,6 omów), 4,4 mm (1,6 ohm)
Jitter zegara: 25ps (typowo)
Jitter zegara referencyjnego: 70ps

*Specyfikacje dźwięku oparte na Low Gain.

Pojemność pamięci
Wbudowana pamięć: 64 GB [NAND]
Pamięć zewnętrzna: microSD x1 (maks. 1TB)

Bateria
Pojemność: 5600 mAh 3,8 V Li-Polimer
Czas ładowania: około 3,5 godziny (9V 1,67A szybkie ładowanie) | 5,5 godziny (standardowe ładowanie 5V 2A)
Czas odtwarzania: około 13 godzin (Standard: FLAC, 16bit, 44,1 kHz, niezbalansowane, Vol.40, LCD wyłączony, LED włączony, Low Gain)

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7,8,10 (32/64bit) MAC OS X 10.7

Parametry audio

Pasmo przenoszenia:
• ±0,023dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Niezbalansowane / ±0,026dB (Warunki: 20Hz~20kHz) Zbalansowane
• ±0,035dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Niezbalansowane / ±0,072dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Zbalansowane
S/N:
• 114dB @ 1kHz, niezbalansowane
• 115dB @ 1kHz, zbalansowane
Przesłuch:
• -124dB @ 1kHz, niezbalansowane
• -135dB @ 1kHz, zbalansowane
THD+N:
• 0,0003% przy 1 kHz, niezbalansowane
• 0,0004% przy 1 kHz, zbalansowane
IMD SMPTE:
• 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) niezbalansowane
• 0,0007% 800Hz 10kHz (4:1) zbalansowane
Impedancja wyjściowa:
• Wyjście niezbalansowane 3,5 mm (1 ohm)
• Wyjście zbalansowane 2,5 mm (1,6 omów), 4,4 mm (1,6 ohm)
Jitter zegara: 25ps (typowo)
Jitter zegara referencyjnego: 70ps

Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć