Astell & Kern PEE51

Astell & Kern PEE51

Kabel USB-C z podwójnym DAC od Astell & Kern został zaprojektowany jako uzupełnienie istniejących linii odtwarzaczy audio Astell & Kern.

Producenci smartfonów coraz częściej rezygnują z instalowania gniazd słuchawkowych w swoich produktach. To spore utrudnienie dla wszystkich tych, którzy polegają na słuchawkach zakończonych tradycyjnym wtykiem. Jak rozwiązać ten problem?

Podczas gdy serwisy streamingowe zaczynają oferować wysokiej jakości dźwięk o wysokiej rozdzielczości, czy bezprzewodowe słuchawki będą w stanie zapewnić pełną jakość odtwarzania?

Jak możesz cieszyć się już teraz wysokiej jakości odtwarzaniem muzyki lub grami z dynamicznym i realistycznym dźwiękiem na komputerze nie posiadając kosztownej, wysokiej klasy karty dźwiękowej?

Nasz zespół inżynierów postanowił stworzyć produkt, który odpowiada na te pytania.

Dedykowany, podwójny DAC z dźwiękiem Hi-Fi o ultra wysokiej rozdzielczości

Dzięki temu kablowi, możesz cieszyć się dźwiękiem klasy premium o wysokiej rozdzielczości z komputera lub urządzenia mobilnego.

Kabel Astell & Kern USB-C DUAL DAC posiada dwa przetworniki DAC Cirrus Logic CS43198 MasterHIFI ™, które obsługują natywne DSD256 oraz odtwarzanie 32bit / 384kHz.

Sygnatura dźwiękowa oraz design Astell & Kern

Doświadczenie Astell & Kern w projektowaniu obwodów audio pozwoliło nam stworzyć złożony i wysoce zintegrowany układ scalony na niewielkiej, sześciowarstwowej płytce PCB o wymiarach 14 x 41 mm.

Aby z powodzeniem zaprojektować równie małe, a jednocześnie wydajne urządzenie, wykorzystano mikro rezystory i kondensatory tantalowe, stworzone wyłącznie dla Astell & Kern.
Te same kondensatory, które są używane przez cyfrowe odtwarzacze audio A&K , optymalizują obwód audio, aby tłumić wahania mocy, tworząc przetwornik cyfrowo-analogowy USB, który zapewnia stabilną pracę i doskonałą jakość dźwięku.

Podwójne przetworniki cyfrowo-analogowe CS43198 zostały sparowane z niezależnym wzmacniaczem analogowym, zaprojektowanym w celu zapewnienia wiernego odtwarzania dźwięku, dzięki czemu możesz poczuć żywe, ciepłe i klarowne brzmienie, zgodnie z założeniami artysty, bez zniekształceń i koloryzacji. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu Astell & Kern w projektowaniu doskonałych odtwarzaczy audio.

Pomimo, iż jest to mały i prosty zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy typu kablowego, jest on w stanie z powodzeniem napędzić słuchawkami o wysokiej impedancji na poziomie wyjściowym 2 Vrms (stan bez obciążenia).

Działanie plug & play z większością urządzeń

Kabel Astell & Kern USB-C DUAL DAC jest wyposażony w złącze USB-C, które można znaleźć w najnowszych smartfonach z systemem Android oraz komputerach z systemem Windows i Mac.

Ponieważ kabel USB-C DUAL DAC pobiera energię z urządzenia odtwarzającego, do którego jest podłączony, nie ma potrzeby stosowania oddzielnej ładowarki. Kabel USB-C DUAL DAC obsługuje dowolne słuchawki ze złączem 3,5 mm.

Kabel USB-C DUAL DAC umożliwia Ci zananie słynnej sygnatury dźwiękowej Astell & Kern z Twoich urządzeń audio za rozsądną cenę.

* Można używać zarówno słuchawek dousznych, jak i słuchawek pełnowymiarowych, które obsługują 3-biegunowe i 4-biegunowe wtyczki 3,5 mm. Kontroler na przewodzie i funkcje mikrofonu wbudowane w 4-biegunowe słuchawki douszne nie są obsługiwane.

Koncepcja designu

Kabel USB-C DUAL DAC wykorzystuje koncepcję projektową „światła i cienia”, która jest stosowana we wszystkich produktach Astell & Kern. Konstrukcja kabla USB-C DUAL DAC opiera się na pojedynczej linii środkowej, która odważnie przecina się od prawej do lewej strony. Powierzchnie zostały ułożone przez dostosowanie stosunku kątów tak, aby ostre fragmenty czterech górnych ścian stykały się w jednym punkcie. Został zaprojektowany w taki sposób, że każda strona odbija się zgodnie z ruchem światła.

Aby uchwyt był wygodny do obsługi jedną ręką, powierzchnia została stworzona tak, aby przypominała kamyk, który został gładko wypolerowany dzięki naturalnemu efektowi wietrzenia kamienia, zamiast charakteryzować się ostrzejszymi kątami typowymi dla istniejących produktów A&K. Konstrukcja tego produktu zapewnia przyjemne, gładkie uczucie podczas trzymania go w dłoni.

Waga zastosowanego materiału metalowego odzwierciedla tę samą trwałość i solidność w porównaniu z innymi urządzeniami Astell & Kern.

Customowy, ekranowany kabel

Opracowaliśmy niestandardowy 4-żyłowy kabel, aby wyrazić i wydobyć odpowiedni dźwięk oraz zwiększyć odporność na rozłączanie. Kabel został wzmocniony włóknem aramidowym w celu wytrzymania siły rozciągającej do 200 N.

Ten kabel jest wykonany poprzez owinięcie posrebrzanego drutu miedzianego i drutu miedzianego w formie spirali wokół środkowego rdzenia wykonanego z włókna Technora Aramid, tak aby zablokować zewnętrzne szumy.

Oddzielna obróbka ekranująca jest stosowana w celu zablokowania zniekształceń i szumów sygnałów cyfrowych i analogowych z urządzenia odtwarzającego.

Posrebrzany przewód miedziany używany w kablu USB-C DUAL DAC jest grubszy niż zwykle stosowane tego typu (0,3 μm, zwykle 0,1 ~ 0,15 μm).
Dodatek miedzianego przewodu zapewnia czysty i bogaty dźwięk przestrzenny.

Środki ostrożności dotyczące używania produktu

Kabel Astell & Kern USB-C DUAL DAC jest kompatybilny z większością smartfonów i tabletów z systemem Android, komputerów z systemem Windows 10 i macOS. Urządzenia z systemem iOS, takie jak iPhone i iPad, nie są obecnie obsługiwane. Niektóre urządzenia z systemem Android mogą wymagać dostosowania pewnych ustawień, aby działały poprawnie.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, programowe i systemowe niektórych obsługiwanych urządzeń nie wszystkie funkcje mogą działać poprawnie lub być dostępne do użytku.

Po podłączeniu do komputera z systemem Windows urządzenie jest automatycznie rozpoznawane i zostanie zainstalowany właściwy sterownik. Do odtwarzania dźwięku wysokiej jakości może być wymagana oddzielna instalacja sterownika USB DAC, którą można pobrać z sekcji Support-Download na globalnej stronie Astell & Kern.

Aby odtwarzać pliki DSD i wysokiej jakości źródła dźwięku PCM na smartfonie, należy zainstalować oddzielną bezpłatną / płatną aplikację obsługującą odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości. (Podczas korzystania z wbudowanego odtwarzacza smartfona dźwięk może być próbkowany w dół)

W przypadku podłączania do urządzenia odtwarzającego (smartfon z systemem Android, tablet i komputer PC) należy sprawdzić poziom głośności przed podłączeniem słuchawek. Niektóre urządzenia mogą automatycznie ustawiać poziom wyjściowy na maksymalną głośność po podłączeniu kabla USB-C DUAL DAC. Słuchanie muzyki z maksymalną głośnością może spowodować uszkodzenie słuchu. Przed każdym użyciem sprawdź poziom głośności.

Podczas podłączania kabla USB-C DUAL DAC do odtwarzacza Astell & Kern i używania go jako zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, głośność wyjściowa zostanie ustawiona na maksimum. Nie ma możliwości regulacji głośności za pomocą odtwarzacza Astell & Kern. Słuchanie na maksymalnym lub wysokim ustawieniu głośności może spowodować poważne uszkodzenie słuchu. Astell & Kern, jej spółki stowarzyszone i agencje nie mogą być pociągane do odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub obrażenia wynikające z niedbałego lub niewłaściwego użytkowania. Nie zalecamy używania kabla USB-C DUAL DAC z odtwarzaczami Astell & Kern.

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mogą być wydawane okresowo w celu poprawy stabilności działania. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji oprogramowania sprzętowego i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja, odwiedź sekcję Support-Download na globalnej witrynie Astell & Kern.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

• Materiał obudowy: Stop cynku
• Kolor obudowy: Titan
• DAC: Cirrus Logic CS43198 x 2
• Częstotliwość próbkowania: PCM: Obsługa do 32bit/384kHz / DSD Native: DSD64 (1bit 2.8MHz), Stereo / DSD128 (1bit 5.6MHz), Stereo / DSD256 (1bit 11.2MHz), Stereo
• Wejścia: USB Type-C (dla Windows 10, Android Smartphone & Tablet PC, macOS)
• Wyjścia: 3,5 mm słuchawkowe
• Wymiary: USB Plug: 12mm[W] x 20mm[H] x 10.3mm[D] / 8.2 mm Headphone: 17mm[W] x 50mm[H] x 10.3mm[D]
• Waga: ok. 25 g

Specyfikacja audio
• Pasmo przenoszenia: ± 0.030 (Warunek: 20 Hz~20 kHz)
• Stosunek sygnał – szum: 118dB @ 1kHz, niezbalansowane
• THD+N: 0.0004% @ 1kHz, niezbalansowane
• IMD SMPTE: 0.0003 % 800Hz 10kHz (4:1), niezbalansowane
• Impedancja wyjściowa: 2 Omy
• Napięcie wyjściowe: 2 Vrms
Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link