AK Zero1

Słuchawki dokanałowe hybrydowe z czterema przetwornikami

Astell&Kern, AK Zero1 to słuchawki dokanałowe w 100% własnego autorstwa, które – będąc konstrukcją hybrydową – posiadają trzy rodzaje przetworników tak, aby oferować przełomowe brzmienie niespotykane wcześniej w słuchawkach dokanałowych.

Najważniejsze cechy i innowacje słuchawek AK ZERO1:

  • Trzy różne rodzaje przetworników: planarny, armaturowy i dynamiczny
  • Perfekcyjnie harmoniczne połączenie przetworników
  • Precyzyjnie dostrojony układ zwrotnicy
  • Komora akustyczna wykonana za pomocą druku 3D
  • Precyzyjnie wykonane obudowy w technice obróbki CNC
  • Kabel klasy hi-fi wykonany z czystej miedzi powlekanej srebrem
  • Made in Japan

Podwójne przetworniki armaturowe oraz driver dynamiczny

Układ przetworników w AK ZERO1 to także dwie zbalansowane armatury, które posiadają specjalnie zaprojektowane cewki. Sprawia to, że osiągnięto kryształowo czyste wokale z bardzo niskim poziomem zniekształceń. I jednocześnie łącząc te dwa przetworniki z jednostką dynamiczną o średnicy 5.6mm uzyskano zaskakująco czytelny, bogaty i kontrolowany bas. A to wszystko sprawia, że w zakresie brzmienia AK ZERO1 są predestynowane, aby dostarczyć brzmienie, jakie do tej pory było nieosiągalne dla słuchawek dokanałowych.

Aby zapewnić pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w doskonałych i świetnie skomponowanych ze sobą przetwornikach, zaprojektowano w AK ZERO1 specjalną zwrotnicę. Została ona stworzona ze zrozumieniem parametrów poszczególnych przetworników, które zostały jednocześni optymalnie ułożone we wnętrzu obudowy. Same zaś obudowy zostały zaprojektowane i precyzyjnie wykonane w technice druku 3D tak, aby wyeliminować wszelkie niepożądane wibracje i zapewnić stabilną pracę przetworników. Zapewnia to czysty i precyzyjny dźwięk o znakomitej definicji i gładkości.

Miniaturowy planarny przetwornik dynamiczny

Okrągły miniaturowy przetwornik planarny został specjalnie zaprojektowany i jest wysoce zaawansowaną konstrukcją, która umożliwia zastosowanie doskonałej technologii planarnej w tym przypadku przeskalowanej do użycia w słuchawkach dokanałowych.

Adoptując wytrzymałą i lekką membranę planarną, która pozwala zminimalizować straty i łącząc tą membranę ze specjalnym panelem minimalizującym wibracje osiągnięto kryształową czystość przekazu i dynamikę wysokich tonów.

Zaawansowana i precyzyjna zwrotnica

Aby zapewnić pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w doskonałych i świetnie skomponowanych ze sobą przetwornikach, zaprojektowano w AK ZERO1 specjalną zwrotnicę.

Została ona stworzona ze zrozumieniem parametrów poszczególnych przetworników, które zostały jednocześni optymalnie ułożone we wnętrzu obudowy. Same zaś obudowy zostały zaprojektowane i precyzyjnie wykonane w technice druku 3D tak, aby wyeliminować wszelkie niepożądane wibracje i zapewnić stabilną pracę przetworników. Zapewnia to czysty i precyzyjny dźwięk o znakomitej definicji i gładkości.

Kable z najczystszej miedzi powlekanej srebrem

W celu zmaksymalizowania brzmieniowych możliwości najnowszych słuchawek, firma Astell&Kern zastosowało w ZERO1 przewody wykonane z wysokogatunkowej miedzi dodatkowo powlekanej srebrem.

Przewody te można także stosować z każdymi słuchawkami dokanałowymi z konektorami MMCX. Co więcej, Astell&Kern wprowadza także dodatkowy zbalansowany kabel 4.4mm, który został zakończony wysokiej jakości wtyczkami z obrabianego za pomocą CNC aluminium. Dodatkowy kabel PEP11 także używa świetnego przewodnika z posrebrzanej miedzi.

Firmowa i unikalna stylistyka, która wyróżnia produkty Astell&Kern

Rozpoznawalny design marki Astell&Kern oparty o odważne linie znalazł swoje odzwierciedlenie także w AK ZERO1, gdzie mamy do czynienia z precyzyjnie wyciętą powierzchnią wspaniale odbijającą światło.

Kształt obudowy i zgrabne kanały douszne zostały starannie zaprojektowane. Sprawia to, że zapewniono nie tylko znakomity komfort i pewne trzymanie słuchawek w uszach, ale uzyskano także świetną transmisję brzmienia, które jest dostarczane bez jakichkolwiek strat. Aby dodatkowo zapewnić doskonałe dopasowanie do ucha, w zestawie znajdziemy pięć par gumek silikonowych oraz jedną parę piankowych. Co więcej, ze słuchawkami otrzymamy także świetnie wykonany pokrowiec, który zabezpieczy je w transporcie.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

Przetworniki: Hybrydowe
Specjalny mikroprostokątny dynamiczny przetwornik planarny x1
– Niestandardowy zbalansowany przetwornik armaturowy x2
– Przetwornik mikrodynamiczny 5,6 mm x1
Złącze: MMCX
Materiał obudowy: aluminium
Pasmo przenoszenia: 25 Hz–30 kHz
SPL: 96dB@1KHz (1mW)
Impedancja: 16Ω@1KHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,7% przy 1 KHz

Zawartość zestawu
Kabel MMCX 3,5 mm x1
5 par silikonowych końcówek dousznych
1 para końcówek piankowych
Etui transportowe x1
Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć