Astell & Kern ACRO BE100

ARCO BE100 – głośnik Bluetooth z obsługą aptX-HD i LDAC

Astell&Kern ACRO BE100 to głośnik Bluetooth, który zapewnia jakość dźwięku Hi-Fi z bezprzewodową swobodą.

Charakterystyczne wzornictwo światła i cienia wiodącej na świecie marki przenośnych urządzeń Hi-Fi ostało teraz zawarte w ACRO BE100.

Głośnik został wyposażony w 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi (DAC), aby zadowolić swoim brzmieniem każdego audiofila i entuzjastę muzyki. Posiada wykonany na zamówienie głośnik niskotonowy i wysokotonowy, a także kompaktowy wzmacniacz klasy D, który kontroluje każdy zakres częstotliwości niezależnie, co oznacza, że zapewnia najwyższy poziom jakości dźwięku w porównaniu z innymi popularnymi głośnikami Bluetooth.

Obsługa kodeków aptX-HD i LDAC w celu bezprzewodowego przesyłania wysokiej jakości dźwięku przy mocy wyjściowej 55 W sprawia, że wypełnienie pokoju bogatym dźwiękiem nigdy nie było łatwiejsze.

Historia światła, cienia i krawędzi

Metal, drewno i wysokiej jakości skóra PU to idealna kompozycja materiałów, które pięknie połączone tworzą tożsamość światła i cienia, symbolu Astell&Kern.

Korpus podkreśla trwałość urządzenia i wyróżnia się jako piękny przedmiot, nadając mu zdecydowanej obecności w każdej przestrzeni. Krawędź siatki maskownicy głośnika, która najbardziej przykuwa uwagę użytkownika, symbolizuje tożsamość Astell&Kern, dodając kształtującej charakterystyce temu głośnikowi.

Krawędzie maskownicy głośnika spotykają się w jednym punkcie, tworząc asymetryczny wzór oparty na trójkątach. W projekcie zastosowano wyjątkowe poczucie równowagi Astell&Kern, aby nadać mu solidnej i stabilnej prezencji poprzez tworzenie obszarów o różnych rozmiarach, w których odbija się światło lub załamuje cień. Gra światła i cienia zmienia się w zależności od kąta patrzenia i położenia głośnika, co pozwala wizualnie docenić wyjątkowy design Astell&Kern. Głośnik ACRO BE100 dopełni projekt Twojej przestrzeni życiowej w oparciu o naszą filozofię dostarczania oryginalnych wrażeń dźwiękowych bez kompromisów.

Współczynnik kształtu i pokrętło głośności na górze, które stanowią podstawowe elementy konstrukcyjne ARCO BE100, zostały wykonane z aluminium z zastosowanym plecionym wzorem, podkreślającym piękno i wyrafinowanie materiału, a także umożliwiającym dokładne dostrojenie głośności, poziom po poziomie, za pomocą delikatny dotyku. Obszar pod regulatorem głośności podświetla się i działa jako wskaźnik, migając różnymi kolorami dla każdego trybu lub poziomu głośności, pomagając użytkownikom łatwo zidentyfikować stan głośnika, jak również intuicyjnie nim sterować.

Wyposażony w 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi zapewniający najwyższy poziom prawdziwego dźwięku Hi-Fi

Ponieważ nie możemy słuchać muzyki jako sygnału cyfrowego, muzyka cyfrowa musi zostać przekonwertowana na sygnały analogowe przed rozpoczęciem odtwarzania.

W tym celu musimy użyć przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Jednak większość głośników Bluetooth nie jest dostarczana z dedykowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i używa tylko tego wbudowanego w układ Bluetooth. W rezultacie pojawia się istotna granica jakości dźwięku, jaką możemy osiągnąć.

Natomiast BE100 wykorzystuje 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi, który jest częścią konwertującą sygnały cyfrowe na sygnały analogowe, wraz z oddzielnym obwodem, aby zapewnić prawdziwie wysokiej klasy dźwięk Hi-Fi, który jest nieporównywalny z innymi głośnikami Bluetooth. W oparciu o technologię i doświadczenie, które opracowaliśmy z naszymi przenośnymi produktami Hi-Fi uwielbianymi przez audiofilów na całym świecie, BE100 zapewnia inny poziom prawdziwego dźwięku Hi-Fi, nie tracąc przy tym ważnych szczegółów dźwięku analogowego i jego autentyczności.

Znakomicie dostosowany 4-calowy kevlarowy głośnik niskotonowy i 1,5- calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką

BE100 wykorzystuje znakomicie dostosowany, specjalny zespół głośnikowy do wytwarzania dźwięku Hi-Fi.

4-calowy głośnik niskotonowy, który zapewnia donośne basy

Wykonany z ultra wytrzymałego, a jednocześnie lekkiego materiału, jakim jest Kevlar, aby przyspieszyć reakcję urządzenia i zapewnić dokładniejszy i solidniejszy dźwięk basowy.

 

Dwa głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką

Dwa głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką wytwarzają krystalicznie czystą górę. Niestrudzenie pracowaliśmy, aby znaleźć idealne miejsce dla głośnika niskotonowego i wysokotonowego, tak aby zapewnić dźwięk stereo zamiast dźwięku mono, co oznacza, że BE100 zapewnia autentyczny dźwięk stereofoniczny.

Niezrównana technologia projektowania dźwięku Hi-Fi Astell&Kern

Jeżeli wzmacniacze głośnikowe nie zostaną prawidłowo zaprojektowane, mogą generować niepożądane dźwięki przy maksymalnej mocy. Zastosowaliśmy naszą własną technologię projektowania AMP w BE100, aby uzyskać inny poziom prawdziwego dźwięku Hi-Fi bez zniekształceń, jednocześnie osiągając w komfortowy sposób maksymalną moc wyjściową głośnika.

Tworzy ona czysty dźwięk, jednocześnie zapobiegając mieszaniu różnych zakresów częstotliwości za pomocą cyfrowej zwrotnicy. Dodatkowo, kontrola zakresu dynamiki (DRC) służy do ochrony głośnika przy jego maksymalnej mocy wyjściowej.

Co więcej, aby zminimalizować Jitter — niepożądane odchylenie w czasie od przesyłanego sygnału — chipset Bluetooth jest wyposażony w zegar 50 ps i przetwornik cyfrowo-analogowy, które zapewniają niezwykle dokładny dźwięk.

 

Wysokiej klasy wzmacniacz klasy D

BE100 jest wynikiem postępów firmy Astell&Kern w technologii dźwięku, które ewoluowały przez dziesięciolecia. Wzmacniacz Hi-Fi klasy D gwarantuje stałą jakość dźwięku nawet przy maksymalnej głośności i zapewnia krystalicznie czyste brzmienie zbliżone do oryginalnego brzmienia zamierzonego przez artystę i producenta.

 

Małe gabaryty, potężny dźwięk

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, BE100 pozwala doświadczyć niesamowitej mocy wyjściowej 55 W.

Wiele opcji łączności

BE100 oferuje indywidualne strojenie dźwięku z uwzględnieniem cech trzech różnych trybów łączności

Pierwszy na świecie głośnik Bluetooth obsługujący zarówno kodeki aptX-HD, jak i LDAC
Aby odtwarzać muzykę bezprzewodowo, BE100 został wyposażony w technologię odbioru Bluetooth 5.0 aptX-HD i LDAC.

Z wejściem AUX 3,5 mm
Doskonała kompatybilność głośnika oznacza, że można go podłączyć do różnych urządzeń zewnętrznych, takich jak telefony komórkowe, czy przenośne odtwarzacze audio.

Radio FM
BE100 został wyposażony również w klasyczne radio FM.

Zastosowano strojenie dźwięku, biorąc pod uwagę charakterystykę trzech trybów łączności dostępnych w BE100: Bluetooth, radio FM i AUX.
Ponieważ każdy tryb wykorzystuje inny zakres częstotliwości, byliśmy w stanie zoptymalizować sposób dostrajania dźwięku, wykorzystując różne czynniki, takie jak pogłos, rezonans wewnętrzny itp. Co najważniejsze, w oparciu o wieloletnią filozofię dostarczania oryginalnego dźwięku firmy Astell&Kern, BE100 dzieli w naturalny sposób wokal i instrumentację, aby uzyskać maksymalny poziom prawdziwego dźwięku Hi-Fi, niezależnie od rodzaju muzyki, której słuchasz i w jakim trybie.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

Nazwa produktu: ACRO BE100
Rodzaj produktu: Głośnik Bluetooth
Jednostka niskotonowa: 4 cale x 1
Jednostka wysokotonowa: 1,5 cala x 2
Moc wzmacniacza: 55 W (25 W x 1 + 15 W x 2)
Pasmo przenoszenia: 50 ~ 20kHz
Maksymalny poziom dźwięku: 94dB SPL @1m
Wersja Bluetooth: 5.0
Kodeki Bluetooth: SBC, AAC, aptX™ HD, LDAC
Wskaźniki: 4 segmentów
Wejście zasilania: 19V/3,43A
AUX: Stereofoniczne 3,5 mm
Wymiary: 261x164x171(mm)
Waga: około 3,2 kg

Zawartość zestawu
Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć