AK UW100

W pełni bezprzewodowe słuchawki douszne. Astell&Kern UW100 to bezprecedensowa jakość bezprzewodowego dźwięku Hi-Fi.

Od wielu lat fundamentalną zasadą i głównym celem Astell&Kern jest reprodukcja dźwięku tak wierna oryginalnemu źródłu, jak to tylko możliwe.

AK UW100 to pierwsze w pełni bezprzewodowe słuchawki Astell&Kern. Oparte na naszej zastrzeżonej technologii audio, zapewniają bezkompromisowy bezprzewodowy dźwięk Hi-Fi bez konieczności stosowania jakichkolwiek kabli.

Jest to nowa pozycja z Siren Series, serii cenionej przez melomanów na całym świecie. Diana reprezentuje najwyższy światowy poziom wśród IEM’ów, zarówno pod względem brzmienia, jak i designu.

Nowy punkt odniesienia dla bezprzewodowego dźwięku

AK UW100 jest wynikiem bezkompromisowego zaangażowania firmy Astell&Kern w autentyczne odtworzenie oryginalnego dźwięku nawet w wymagającym środowisku bezprzewodowym, a także skupienia się na podstawach transmisji dźwięku.

Sygnały cyfrowe są niesłyszalne, więc przetwornik cyfrowo – analogowy (DAC) przetwarza je na słyszalne sygnały analogowe. W przypadku wielu generycznych systemów całkowicie bezprzewodowych, przetwornik cyfrowo-analogowy jest zintegrowany z chipsetem BT, co oznacza, że nacisk kładziony jest na niższe zużycie energii, a nie na lepszą jakość dźwięku, oraz że mają nieodłączne fizyczne ograniczenia, jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku.

Z drugiej strony, łącząc unikalny wzmacniacz i technologię obwodów audio z cyfrowych odtwarzaczy audio A&K z AK4332, 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Hi-Fi, AK UW100 odtwarza dźwięk na zupełnie nowym poziomie w porównaniu do zintegrowanego chipsetu BT z DAC. Co więcej, umożliwia czystszą i dokładniejszą reprodukcję dźwięku we wszystkich gatunkach muzyki poprzez zastosowanie zbalansowanego przetwornika armaturowego Knowles, który jest zwykle używany w drogich systemach IEM (monitory douszne), zamiast dynamicznych przetworników, które są powszechnie stosowane w systemach TWS.

AK UW100 zapewnia najlepszy bezprzewodowy dźwięk Hi-Fi, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś.

Niech muzyka pochłonie Cię bez reszty

AK UW100 wykorzystuje najlepszą w swojej klasie pasywną izolację szumów (PNI), aby całkowicie zanurzyć się w muzyce.

ANC (aktywna redukcja szumów) nie jest niezbędna do osiągnięcia zarówno efektu zmniejszonego szumu otoczenia, jak i umożliwienia zwiększonego skupienia się na muzyce. W połączeniu z dokładnie wypróbowaną i przetestowaną ergonomiczną konstrukcją AK UW100, PNI w zupełności wystarcza do fizycznej redukcji hałasu.

W przeciwieństwie do generycznego ANC, który koncentruje się na eliminowaniu szumów o niskiej częstotliwości, PNI może skutecznie eliminować niepożądane szumy otoczenia także w średnich i wysokich zakresach, a także dźwięki o wyższej częstotliwości. Warto zauważyć, że zdolność redukcji szumów AK UW100 jest porównywalna z ANC, nawet dla niskich częstotliwości. Inną ważną cechą jest zachowanie jakości dźwięku, ponieważ hałas jest tłumiony przez strukturę wkładek dousznych, a nie przez oprogramowanie. Opracowane przy pomocy niezliczonych symulacji, najlepsze w swojej klasie możliwości PNI AK UW100 pozwalają uciec od denerwującego hałasu otoczenia i zanurzyć się w doświadczeniu, w którym istniejesz tylko Ty i artysta.

Jeśli chcesz słyszeć dźwięki otoczenia, po prostu kliknij raz lewą słuchawkę, aby aktywować tryb Ambience. Możesz przełączać się między czterema trybami otoczenia, klikając słuchawkę lub korzystając z aplikacji.

Bluetooth premium stworzony dla dźwięku jakości Hi-Fi

AK UW100 oferuje potężną wydajność bezprzewodową zapewnioną przez flagowy układ QCC5141, obsługujący aptX™ Adaptive, wysokiej jakości kodek Qualcomm nowej generacji, zapewniający 24-bitową jakość dźwięku bezprzewodowego oraz wsparcie Bluetooth 5.2 dla lepszej łączności w porównaniu z poprzednimi modelami.

W szczególności dzięki obsłudze aptX™ Adaptive znacząco poprawiono opóźnienia – istotną wadę dźwięku Bluetooth. Zapewnia on również funkcję, która dostosowuje szybkość transmisji do treści lub środowiska bezprzewodowego. Obsługuje szybkość transmisji 24-bitowej do 420 kb/s.

Ponadto tryb Qualcomm True Wireless Stereo Plus* minimalizuje opóźnienia transmisji, przesyłając niezależne sygnały do każdej słuchawki. Jesteśmy przekonani, że spodobają Ci się zalety najwyższej jakości technologii Bluetooth zastosowane w AK UW100 w połączeniu z wysokiej jakości bezprzewodowymi kodekami nowej generacji.

* Qualcomm True Wireless Stereo Plus – ta funkcja wymaga smartfona, który ją obsługuje.

Wydajność baterii równie imponująca jak jakość dźwięku

Z AK UW100 już nie musisz się obawiać o ciągłość odtwarzania – jedną z kluczowych cech systemów TWS. Same słuchawki działają przez co najmniej 6 godzin, a nawet do 24 godzin, dzięki czemu możesz cieszyć się muzyką przez cały dzień, nie martwiąc się o zasilanie.

Oprócz wygody ładowania bezprzewodowego AK UW100 obsługuje również szybkie ładowanie, dzięki czemu po 10 minut ładowania możesz słuchać muzyki przez godzinę.

Intuicyjne sterowanie dotykowe

UW100 oferuje precyzyjne sterowanie dotykowe, więc wystarczy dotknąć słuchawki, aby przełączać się między funkcjami: odtwarzać muzykę, odbierać połączenia, aktywować ANC, regulować głośność i nie tylko.

Podwójne mikrofony dla wyraźnych połączeń głosowych

Dzięki zintegrowaniu pakietu komunikacji głosowej (VCP) firmy Alango, specjalisty od aplikacji głosowych, AK UW100 umożliwia wysokiej jakości połączenia głosowe.

Oparty na specjalnych technologiach Acoustic Echo-Canceller i Noise-Suppressor, AK UW100 skutecznie redukuje hałas w różnych sytuacjach i środowiskach, zapewniając stabilność i wysoką jakość połączenia.

Łatwa konfiguracja dzięki naszej autorskiej aplikacji

Zainstaluj naszą wyjątkową aplikację, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji i móc z łatwością skonfigurować urządzenie. Dzięki aplikacji możesz dostosować sterowanie dotykowe, poziomy dźwięków otoczenia, różne ustawienia korektora i nie tylko.

Budowa wewnętrzna

Koncepcja designu

AK UW100 to pierwsze urządzenie Hi-Fi typu TWS oparte na opatentowanych technologiach dźwiękowych Astell&Kern. Podobnie jak w przypadku monitorów dousznych (IEM), zapewnia bogactwo oryginalnego dźwięku w nienaruszonym stanie i bez zniekształceń, a wszystko to przy pełnej swobodzie łączności bezprzewodowej.

Tak jak Astell oznacza „gwiazdę” po grecku, a Kern oznacza „centrum” po niemiecku, tak samo Astell&Kern symbolizuje zasadniczą tożsamość firmy polegającą na reprezentowaniu wszystkiego tego, co pozostaje najważniejsze w muzyce. Ta tożsamość kształtuje również filozofię projektowania AK UW100: piękno muzyki symbolizuje pojedyncza gwiazda (Astell), ucieleśniająca migotanie i rozpraszanie światła gwiazd.

Projekt produktu podkreśla kontrastujące powierzchnie, pozwalając użytkownikom docenić kształty, kolory, materiały i wykończenia zastosowane w słuchawkach oraz ich zabawę światłem, a także zobrazować gwiezdne piękno i subtelność dźwięku tworzonego przez Astell&Kern, który jest skupiony i rozproszony jednocześnie.

Zaprojektowane tak, aby ściśle przylegały do ucha, kształt słuchawek zmienia się z pięciokąta w okrąg. Podobnie jak płynący przez nie dźwięk zmienia się, gdy jest zbierany, dopracowywany, a następnie odtwarzany z wyraźną klarownością.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

Typ przetwornika: zbalansowana armatura Knowles
Układ DAC: AKM AK4332ECB
Wersja Bluetooth: 5.2
Wspierane kodeki: SBC, AAC, aptX Adaptive
Profile Bluetooth: HFP, A2DP, AVRCP
Poziom głośności (SPL): 94dB (1m@1kHz)
Sterowanie: dotykowe panele pojemnościowe
Czujnik: czujnik zbliżeniowy
Mikrofony: 2 na słuchawkę
Czas odtwarzania: około 6 godzin (sumarycznie 24-ry godziny)
Gniazdo USB: typ C do ładowania
Ładowanie bezprzewodowe: Tak (wymagana osobna ładowarka firmy trzeciej)
Aplikacja sterująca: dedykowana, dostępna na systemy iOS i Android
Aktualizacja firmware: OTA (za pomocą sieci)
Waga: słuchawki ok 7g, etui około 65 gram

Zawartość zestawu
Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć