AK SP2000T

SP2000T czyli nowe, genialne rozwiązanie dla Twojego brzmienia.

Pozostając wiernym naszej filozofii dostarczania oryginalnych wrażeń dźwiękowych bez kompromisów, Astell&Kern dąży do projektowania przenośnych odtwarzaczy muzycznych, które wykraczają poza możliwości standardowego urządzenia odtwarzającego, aby zwiększyć przyjemność słuchania muzyki.

SP2000T łączy konfigurację OP AMP naszego SP2000 – kulminację najlepszej technologii audio firmy Astell&Kern – z nostalgicznym, lampowym wzmacniaczem, dodając temu odtwarzaczowi wyraźnego charakteru vintage.

Najważniejsze cechy i innowacje słuchawek AK ZERO1:

  • System Triple Amp przenosi akustykę na nowy poziom.
  • Wzmacniacz lampowy kompatybilny z gniazdami wyjściowymi 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm.
  • Wyposażony w ESS ES9068AS QUAD-DAC, zapewniający zrównoważony, bardzo szczegółowy dźwięk.
  • TERATON ALPHA – najlepsze rozwiązanie dźwiękowe firmy Astell&Kern.
  • Funkcja ReplayGain do utrzymania stałych poziomów odtwarzania między ścieżkami.
  • Obsługa dwuzakresowego Wi-Fi dla bezproblemowego połączenia bezprzewodowego oraz lepszej kompatybilności.
  • Wewnętrzna konstrukcja mechaniczna minimalizująca zakłócenia.

POTRÓJNY SYSTEM WZMACNIACZY (Triple Amp) – kolejna generacja technologii AMP

SP2000T przewyższa standardowe podejście do wyboru trybu wzmocnienia, w oparciu o rodzaj muzyki, którą słuchasz. Teraz możesz wybrać pomiędzy trybem TUBE AMP, OP AMP lub zupełnie nowym trybem HYBRID AMP.

Tryb OP AMP wykorzystuje doświadczenie technologii AMP firmy Astell&Kern, zapewniając ekstremalną czystość i dynamikę dźwięku, podczas gdy tryb TUBE AMP zapewnia wyjątkowo ciepłe i muzykalne brzmienie.

Tryb HYBRID AMP — pierwszy dla cyfrowych odtwarzaczy audio — poprawia rozdzielczość i czystość istniejącego trybu TUBE AMP, aby wyrazić więcej muzycznych szczegółów. Tryb HYBRID AMP łączy w sobie zalety analogowej wydajności w stylu retro z sygnałem o wysokiej rozdzielczości, dając przyjemność doznania zupełnie nowej charakterystyki tonalnej.

Doświadcz wyjątkowych ulepszeń dźwięku, jakie oferuje technologia AMP i wybierz tryb odpowiedni dla siebie:

Tryb OP AMP: Ekstremalna czystość i dynamiczny dźwięk.

Tryb TUBE AMP: wyjątkowo ciepły i muzyczny dźwięk.

Tryb HYBRID AMP: Świeże połączenie brzmienia retro i wysokiej rozdzielczości.

Wzmacniacz lampowy kompatybilny z wyjściami 2,5 mm, 3,5 mm oraz 4,4 mm

SP2000T obsługuje wszystkie typy wyjść, bez ograniczeń co do rodzaju używanego odbiornika, dzięki czemu możesz cieszyć się wyjątkowymi właściwościami wzmocnienia lampowego.

Adoptując wytrzymałą i lekką membranę planarną, która pozwala zminimalizować straty i łącząc tą membranę ze specjalnym panelem minimalizującym wibracje osiągnięto kryształową czystość przekazu i dynamikę wysokich tonów.

Prawdziwa lampa próżniowa

Odtwarzacz został wyposażony w przyjazną dla urządzeń przenośnych podwójną triodę KORG Nutube, zapewniającą wyjątkowy dźwięk TUBE AMP.

Nutube oferuje niezawodny czas ciągłego odtwarzania wynoszący około 30 000 godzin. Posiada strukturę żarnika siatki anodowej, która działa tak samo jak triodowa lampa próżniowa. Jest znacznie mniejsza, zużywa znacznie mniej energii, a jednocześnie zapewnia ten sam bogaty dźwięk o analogowej charakterystyce.

Tryb HYBRID AMP

Tryb HYBRID AMP obsługiwany po raz pierwszy przez odtwarzacz przenośny jest esencją zaawansowanej technologii projektowania AMP firmy Astell&Kern.

Nowe kombinacje dźwięków można podziwiać w trybie HYBRID AMP, który opiera się na brzmieniu OP AMP oraz dodaniu gustownych ciepłych tonów unikalnych dla technologii TUBE AMP.

Srebrna osłona

W produktach Astell&Kern stosowane są osłony ekranujące, aby szumy i zakłócenia elektromagnetyczne, które występują podczas pracy niezliczonych części, nie wpływały negatywnie na blok audio.

W SP2000T posunęliśmy się o krok dalej, stosując wysoce przewodzące, niezwykle czyste srebrzenie na istniejących częściach ekranu, aby zagwarantować doskonałe ekranowanie, które przyczynia się do doskonałej jakości dźwięku.

Specjalna konstrukcja minimalizująca szumy mikrofoniczne

SP200T posiada specjalną konstrukcję dostosowaną do minimalizacji mikrofonowania (zjawisko polegające na tym, że lampy wytwarzają szum nawet przy niewielkim uderzeniu zewnętrznym).

Przez długi czas przeprowadzono wiele iteracji projektowych i weryfikacji, aby rozwiązać problemy konstrukcyjne lamp próżniowych, które generują szum mikrofonowy nawet przy niewielkim uderzeniu lub wibracji.

Aby zminimalizować uderzenia mechaniczne i wibracje, obie strony lampy są przymocowane elastycznymi silikonowymi osłonami, a sama lampa została zmodularyzowana, dzięki czemu jest fizycznie oddzielona od płytki drukowanej.

Astell&Kern dokłada wszelkich starań, aby wprowadzać innowacje i projektować wszelkie małe komponenty, które mają duży wpływ na jakość i brzmienie naszych produktów, z którymi żaden inny producent nie może się równać.

TERATON ALPHA – najdoskonalsze rozwiązanie brzmieniowe od A&K

TERATON ALPHA to najlepsze rozwiązanie dźwiękowe A&K, które zapewnia odtwarzanie audio zbliżone do oryginalnego dźwięku poprzez interfejs wyjściowy audio dzięki efektywnemu usuwaniu szumów zasilania, wydajnemu zarządzaniu energią oraz wzmocnieniu przy minimalnych zniekształceniach.

TERATON ALPHA wykorzystuje opatentowane technologie Astell&Kern, które są wynikiem dziesiątek tysięcy godzin ciągłych badań i prac rozwojowych mających na celu uzyskanie dźwięku bliskiego oryginalnemu brzmieniu zamierzonemu przez wykonawcę i producenta.

Wyświetlacz Full HD

SP2000T oferuje ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), aby zapewnić jeszcze lepszą jakość wyświetlanych treści.

Quad-DAC dla perfekcyjnego brzmienia

SP2000T posiada na pokładzie cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9068AS, co przekłada się na dwa przetworniki na kanał do dedykowanego dekodowania. Dzięki temu SP2000T osiąga bardziej szczegółowy i zrównoważony dźwięk z dużą głębią i realizmem przestrzennym.

ReplayGain – automatyczne i równomierne dostosowanie głośności odtwarzania

Zastosowany system ReplayGain dostosowuje źródła dźwięku o różnej głośności do identycznego poziomu. Teraz możesz cieszyć się dowolnymi listami odtwarzania dzięki funkcji ReplayGain w SP2000T z gwarancją tej samej głośności każdego utworu. ReplayGain obsługuje źródła dźwięku do 24-bit/192 kHz

Dwuzakresowe Wi-Fi (2.4/5 GHz)

Dwuzakresowe Wi-Fi w SP2000T wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy aktywnie korzystają z serwisów streamingowych, zapewniając zwiększoną wydajność sieci.

Wraz z rosnącą popularnością strumieniowych usług muzycznych, silniejszy i bardziej niezawodny odbiór w sieci staje się jeszcze ważniejszy dla ogólnych wrażeń odsłuchowych.

SP2000T obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi (2,4/5GHz, a/b/g/n/ac).

AK File Drop – szybki i łatwy bezprzewodowy transfer plików

Nowa funkcja AK File Drop w SP2000T sprawia, że przesyłanie plików jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Korzystając z AK File Drop, możesz swobodnie przesyłać pliki bezprzewodowo za pośrednictwem komputera, smartfona lub programu FTP znajdującego się w tej samej sieci.

Bezprzewodowy dźwięk Hi-Fi poprzez BT Sink

Nowo wprowadzona funkcja BT Sink łączy SP2000T z urządzeniem zewnętrznym przez Bluetooth, podobnie jak podłączenie smartfona z głośnikiem BT. Muzyka z urządzenia zewnętrznego, takiego jak smartfon, może być teraz odtwarzana w wysokiej jakości na SP2000T za pomocą funkcji BT Sink.

Sygnalizacja dotycząca odtwarzania i trybu AMP

Poprzez delikatnie rozpraszające się światło LED użytkownicy są powiadamiani o informacjach o głębi bitowej odtwarzanego utworu lub o bieżącym trybie AMP.

* Światło LED można włączać lub wyłączać w ustawieniach użytkownika oraz można wybierać między wyświetlaniem informacji o źródle dźwięku lub informacji o trybie AMP.

Koncepcja designu

Promienisty wzór pokrętła regulacji głośności odbija rozbłyski światła. Powierzchnia ochronna została zmodyfikowana, aby odróżnić ją od innych modeli. Linie boczne rozchodzą się na zewnątrz, rozciągając się w dół od pokrętła. Podobnie jak w SP2000, krawędź sięga do tylnego panelu, podkreślając połączenie obu modeli.

Proporcje frontu zostały dostosowane do większej formy, a CMF (kolor, materiały i wykończenie) zostały tak dobrane, aby SP2000T wyróżniał się na tle swojego poprzednika, SP2000.

Aby wzmocnić ideę światła oświetlającego przestrzeń odtwarzacza, połączyliśmy obraz światła wzmacniacza lampowego z koncepcją światła i cienia Astell&Kern.

Osłona wokół pokrętła głośności jest otoczona, dając obraz przestrzeni, która została stworzona ze światła.

Chociaż tafla szkła z tyłu urządzenia jest jednoczęściowa, wygląda jak dwie oddzielne części, a ich granica została zaprojektowana tak, aby wyglądała spójnie z osłoną pokrętła.

Zamiast emanować chłodem szkła, postanowiliśmy wyrazić ciepło poprzez subtelną, migoczącą konstrukcję, która ożywia się, gdy wzmacniacz jest włączony.

Dodatkowe informacje

Specyfikacja techniczna

Model: SP2000T
Kolor obudowy: Onyx Black
Materiał obudowy: Aluminium
Wyświetlacz: 5-calowy wyświetlacz dotykowy FHD 1280 x 1080
Obsługiwane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF
Częstotliwość próbkowania: PCM: 8 kHz ~ 384 kHz (8/16/24/32 bity na próbkę) / Natywny DSD: DSD64 (1 bit 2,8 MHz), Stereo / DSD128 (1 bit 5,6 MHz), Stereo / DSD256 (1 bit 11,2 MHz), Stereo / DSD512 (1 bit 22,4 MHz), Stereo
Poziom wyjściowy: Niezbalansowany 3.0Vrms / Zbalansowany 6.0Vrms (warunek bez obciążenia)
CPU: Octa-Core
DAC: ESS ES9068AS x4
Lampa: KORG Nutube 6P1
Dekodowanie: Obsługa odtwarzania do 32bit/384Hz Bit-to-Bit
Wejścia: USB typu C (do ładowania i PC i MAC)
Wyjścia: niezbalansowane (3,5 mm) / Wyjście optyczne (3,5 mm) / Wyjście zbalansowane (2,5 mm, obsługiwane tylko 4-biegunowe / 4,4 m, obsługiwane tylko 5-biegunowe))
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5GHz)
Wymiary: 3,07” (78,1 mm) [szer] x 5,55” (141,1 mm) [wys] x 0,68” (17,5 mm) [głęb]
Waga: około 309 g
Udoskonalenia funkcji: Obsługiwane aktualizacje oprogramowania układowego (OTA)

 

Źródło zegara
Jitter zegara: 25ps (typowo)
Referencyjny jitter zegara: 70ps

Bateria
Pojemność baterii: 4200 mAh 3,8 V, litowo-polimerowa
Czas odtwarzania: Około 9 godzin (standardowo: FLAC, 16bit/44,1kHz, niezbalansowane, głośność 50, LCD wyłączony, LED włączony, tryb OP AMP)
Czas ładowania: Około 3,5 godziny (Standard – 9V/1,67A Szybkie ładowanie)
Około 5 godzin (Standard – 5V/2A Ogólne ładowanie)

Pamięć
Wbudowana pamięć: 256 GB [NAND]
Pamięć zewnętrzna: microSD (maks. 1 TB) x1

OS
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 7,8,10 (32/64bit), MAC OS X 10.7 i nowsze

Parametry audio
Pasmo przenoszenia:
± 0,024 dB (Warunki: 20 Hz ~ 20 kHz) Niezbalansowane / ± 0,038 dB (Warunki: 20 Hz ~ 20 kHz) Zbalansowane
±0,027dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Niezbalansowane / ±0,052dB (Warunki: 20Hz~70kHz) Zbalansowane
Stosunek sygnału do szumu: 121dB @ 1kHz, Niezbalansowane / 123dB @ 1kHz, Zbalansowane
Przesłuchy: -137dB @ 1kHz, Niezbalansowane / -142dB @ 1kHz, Zbalansowane
THD+N: 0.0003% @ 1kHz, Niezbalansowane / 0,0003% @ 1kHz, Zbalansowane
IMD SMPTE: 0.0003% 800 Hz 10 kHz (4: 1) Niezbalansowane i Zbalansowane
Impedancja wyjściowa: Niezbalansowane 3,5 mm (1,5 omów) / Zbalansowane 2,5 mm (1 omów)
Recenzje

Lista publikacji w mediach na temat słuchawek Astell & Kern Zero1

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi: kliknij w link

Firmware: kliknij w link

Sterowniki: kliknij w link

Galeria zdjęć