AK100 II

AK100 drugiej generacji to nie tylko nowy wygląd i nowe funkcje – to przede wszystkim znacząca poprawa jakości dźwięku od strony hardware’u. Firma Astell&Kern zrezygnowała od kodeków Wolfsona WM8740 na rzecz znanego z modelu AK240 Cirrus Logic’a CS4398. W AK100 II jest to chip działający w trybie stereo. Przetwornik DAC bezproblemowo radzi sobie z obsługą gęstych plików.

Opis

AK100 drugiej generacji to nie tylko nowy wygląd i nowe funkcje, to przede wszystkim znacząca poprawa jakości dźwięku od strony hardware’u. Producent odszedł od nadmiernie popularnych już kodeków Wolfsona WM8740 na rzecz znanego z modelu AK240 Cirrus Logic’a CS4398. W przypadku AK100 II jest to chip działający w trybie stereo, przetwornik DAC bezproblemowo radzi sobie z obsługą gęstych formatów w tym MQS oraz DSD przekazując sygnał na zbalansowane złącze słuchawkowe.

Analogicznie do topowego modelu AK240, w nowych 100 i 120 znajdziemy również 4 polowe złącza zbalansowane. Za ich pośrednictwem sygnał jest przesyłany dwukrotnie z przeciwną fazą.  W przypadku wystąpienia zakłóceń, obydwa sygnały zostaną zakłócone w takim samym stopniu, ale różnica pomiędzy nimi pozostanie ta sama.  W efekcie zniekształcenia nie wpłyną na oryginalny dźwięk. Jest to najbardziej zaawansowany sposób transmisji analogowej dźwięku.

http://www.audicoonline.co.za/image/data/astell/Astell%20n%20Kern%20Diag%201.png

W poprzednim AK100 wprowadzono obsługę plików DSD 2.8 MHz (konwersja 88.1kHz PCM) wynikało to z ograniczeń sprzętowych. Nowy AK100 II został wyposażony w dwurdzeniowy procesor umożliwiający odtwarzanie plików DSD 5.6 MHz (konwersja 176 kHz PCM).

AK100 II analogicznie do poprzednika może służyć jako USB DAC do komputera. Sygnał może być dalej przekazany na słuchawki poprzez złącza analogowe lub do zewnętrznego urządzenia złączem optycznym.

AK100 drugiej generacji wprowadza całkowitą nowość w postaci Streamingu Audio. Teraz możesz bezprzewodowo wysyłać pliki MQS poprzez transmisję Wi-Fi, już nie musisz wstawać z fotela aby zmienić ulubioną płytę gdy używasz swojego AK jako źródła w domowym stereo.

Aktualizacje OTA (over the air) to kolejna nowość w AK100 II. Teraz już nie musisz podłączać odtwarzacza do komputera i szukać nowych aktualizacji, AK100 zrobi to za ciebie, ponadto sam je zainstaluje. Zawsze będziesz na czasie i będziesz mógł w pełni korzystać z najnowszych dostępnych możliwości.

Wygoda obsługi od zawsze wyróżniała produkty Astell &Kerna, nie inaczej jest w przypadku AK100 II. Nowe playery z serii AK zostały wyposażone w 3,3 calowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i co nie mniej ważne nowy interfejs, taki sam jaki znajdziemy w topowym AK240. Odtwarzacze dzięki niemu są bajecznie proste w obsłudze i oferują  jeszcze więcej funkcji.

Nowością w kwestii odtwarzania dźwięku jest również equalizer.  Astell&Kern AK100/AK120 oferuje użytkownikowi 10 pasmowy equalizer z precyzyjnym skokiem o 0,5dB. Tak duża dokładność pozwoli dopasować brzmienie odtwarzacza w każdych warunkach, dla każdych słuchawek i każdego gatunku muzyki.

Koniec z martwieniem sie o zapłenioną pamięć! AK100 II i AK120 II zostały wyposażone analogicznie w 64GB i 128GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozszerzenia jej o następne 128GB w formie karty Micro SD.

Nie bez znaczenia jest również nowy wygląd metalowych obudów modeli AK100 II i AK120 II. Zostały one zaprojektowane aby urządzenia idealnie leżały w ręce i umożliwiały wygodną obsługę a przy tym posiadały niebanalny design.

Nowe modele AK100 II i AK120 II to nie tylko drobny lifting poprzedników, to zupełnie nowe konstrukcje które znowu zabłysną rynku portable hi-fi dzięki wykorzystaniu technologii z najlepszego odtwarzacza portable na rynku AK240 w nieco bardziej przystępnych cenowo modelach

Podstawowe dane techniczne

Ekran: 3,31 cala WVGA (800 x 480) AMOLED, ekran dotykowy

Wspierane formaty audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE(Normal, High, Fast), AAC ALAC, AIFF, DFF, DSF

Częstotliwość próbkowania: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE(Normal, High, Fast), AAC ALAC, AIFF, DFF, DSF

FLAC, WAV, ALAC, AIFF : 8kHz ~ 192kHz (8/16/24-bitów) / DSD64 (1Bit 2,8MHz), Stereo

DSD128 (1bit 5,6MHz), Stereo

Napięcie wyjścia: Zbalansowane 1,7Vrms, Niezbalansowane 2,0Vrms (Bez obciążenia)

DAC: Cirrus Logic CS4398 x1 (DAC klasy Hi-END)

Dekodowanie: Wsparcie do 24-bit / 192kHz Dekodowanie Bit to Bit

Złącze ładowania: Micro USB Typ-B

Interfejsy: Wi-Fi, USB 2.0, wyjście optyczne 3,5mm , wyjście słuchawkowe 3,5mm (zbalansowane 2,5mm)

Wymiary: 55 mm x 111 mm x 14,9 mm

Waga: 170 g

Aktualizacje: Wsparcie automatycznych aktualizacji oprogramowania (OTA)

Możliwości audio

Pasmo przenoszenia: +/-0.025dB (20Hz-20kHz), +/-0.6dB (10Hz-70kHz)

Skuteczność S/N: 115dB @1kHz niezbalansowane/ 115dB @1kHz zbalansowane

Crosstalk: 127dB @1kHz niezbalansowane/ 130dB @1kHz zbalansowane

THD+N: 0.0009% @1kHz niezbalansowane/ 0.0008% @1kHz zbalansowane

IMD SMPTE: 0.0004% 800Hz 10kHz (4:1) niezbalansowane/ 0,0003% 800Hz 10kHz (4:1) zbalansowane

Impedancja wyjścia: 2 ohm niezbalansowane, 1 ohm zbalansowane

Zegar taktujący

Zegar taktujący (clock Jitter): 50ps (typ)

Bateria

Pojemność: 3150mAh 3.7V Litowo-Polimerowa Bateria

Pamięć

Wbudowana: 64GB [NAND]

Zewnętrzna: microSD (Do 128GB*) x1

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “AK100 II”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *